Co znaczy „kredyt konsolidacyjny”?

Kredyt konsolidacyjny to zastąpienie kilku zaciągniętych przez nas kredytów jednym - sprawdź na www.17bankow.com, które oferty są najlepsze. Jest on udzielany osobom, które mają trudności ze spłacaniem kilku wcześniejszych kredytów. Zamiast kilku, mamy tylko jeden. Kredyt konsolidacyjny jest udzielany na zasadach bardziej korzystnych niż zwykły kredyt. Jego zaletą są przede wszystkim mniejsze raty. W chwili obecnej kredyt konsolidacyjny może zostać przeznaczony na spłatę kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego lub samochodowego. Kredytem konsolidacyjnym możemy także spłacić debet na koncie osobistym lub zadłużenie na karcie kredytowej.

Rodzaje konsolidacji

  • Banki proponują dwa podstawowe rodzaje konsolidacji
  • konsolidację bez hipoteki
  • konsolidację z hipoteką

W przypadku konsolidacji bez hipoteki kredyt konsolidacyjny może być udzielony osobom nie będących posiadaczami nieruchomości. Jest to kredyt o krótkim okresie kredytowania. W przypadku kredytu z hipoteką zabezpieczeniem udzielonego przez bank kredytu jest nieruchomość będąca naszą własnością. W odróżnieniu od kredytu bez hipoteki konsolidacja z hipoteką wydłuża okres kredytowania.

Korzyści z kredytu konsolidacyjnego

Zaciągając kredyt hipoteczny będziemy płacili mniejsze raty. Mniejsza rata, to więcej pieniędzy w domowym budżecie i większa szansa na terminowe spłacanie rat. Kredyt konsolidacyjny jest szansą dla osób, które wpadły w spiralę zadłużenia odzyskania przez nie płynności finansowej. Zamiast kilku rat płacimy tylko jedną ratę, łatwiej więc zapamiętać, że mija termin wpłaty kolejnej raty kredytu. W zależności od banku możemy uzyskać kredyt konsolidacyjny w kwocie wyższej niż suma naszego łącznego zadłużenia. Jak zatem widzimy, kredyt konsolidacyjny może być dla nas bardzo ciekawy rozwiązaniem jeżeli mamy większa ilość zobowiązań, mogą być i w różnych bankach, a do tego chcemy je połączyć w jedną niższa ratę. Powinniśmy jednakże, jak to zawsze bywa, dokładnie sprawdzić jakie są warunki umowne proponowanego nam kredytu konsolidacyjnego. Sprawdźmy w kilku bankach kilka różnych ofert, porównajmy je ze sobą i wybierzmy właśnie tą która jest dla nas najkorzystniejsza.