Pomocny Bankowiec

Keyword - kredyt

Kanał wpisów

Funkcje pieniądza a kredyty

Życie przeciętnego polaka to w dużej mierze ciągłe zaciąganie różnego rodzaju pożyczek oraz kredytów, które z jednej strony oczywiście pozwalają nam normalnie funkcjonować, co oczywiście jest niezaprzeczalne, jednak z drugiej strony często wprowadzają nas w ogromne tarapaty finansowe, z których następnie bardzo trudno się wydostać. Przykładów tego typu w naszym kraju nie trzeba długo szukać. Osoby które wpadły poprzez zaciągniecie kredytu w jeszcze większe długi z pewnością pogodziły się już z myślą, że niestety w przyszłości już żaden bank nie będzie chciał udzielić im żadnego kredytu czy też pożyczki.

Oczywiście obawy tego typu są jak najbardziej zrozumiałe, a to z prostej przyczyny. Każdy z nas zaciągając kredyt posiada specjalną notkę odnośnie własnej osoby w Biurze Informacji Kredytowej, które to jest tak zwaną historią kredytową. W razie jakichkolwiek problemów ze spłatą kredytu i tym samym wpisaniu nas na listę dłużników, możemy mieć realne obawy, że w przyszłości już żaden bank nie zechce udzielić nam kredytu. Trzeba to potraktować zupełnie na serio, ponieważ banki udzielając petentowi kredytu mają wgląd do BIK-u gdzie mogą znaleźć taką właśnie informację o naszej sytuacji związanej z kredytami.

Kontynuuj czytanie...

Jak sprawdzić swój raport kredytowy?

Jeśli w przeszłości miałeś już problemy z kredytem i nie masz pewności, które z Twoich kont są obecnie zaległe, zażądanie kopii eksperymentalnego raportu kredytowego będzie bardzo pomocne w takim przypadku. Sprawdzenie raportu kredytowego nie dostarczy wyczerpującej listy, ale może być dobrym miejscem na początek zmagania się z problemem. Raport zawiera listę wszystkich Twoich długów, kwotę pozostającą do spłaty i podaje informacje kontaktowe dla kredytodawców, zobacz jak go uzyskać na http://www.takie-kredyty.pl/.

Uzyskiwanie eksperymentalnego raportu kredytowego

Zgodnie z prawem masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego raz w roku kalendarzowym. Najszybszym sposobem uzyskania bezpłatnego raportu rocznego jest zamawianie online na odpowiedniej stronie. Możesz także otrzymać bezpłatne raporty eksperta w dowolnym momencie, nie wymagając żadnej karty kredytowej.

Kontynuuj czytanie...